weblog
Nederland 1 sterkste mediamerk
12 april 2012
Voor de derde keer op rij hebben Interbrand en Tijdschrift voor Marketing, samen met Multiscope, de dynamiek van het Nederlandse mediamerkenlandschap in kaart gebracht. Belangrijkste conclusie: de grens tussen het mediatype en het mediamerk vervaagt. Mediamerken zullen zich dus nog meer moeten differentiëren.
De lijst met de 25 sterkste mediamerken laat een aantal opmerkelijke veranderingen zien ten opzichte van vorig jaar. Zo is er een nieuwe nummer 1: Nederland 1. Nu.nl volgt op een tweede plaats (vorig jaar op plek 7 ). SBS, vorig jaar nog op plaats 3, is helemaal uit de top25 verdwenen. En dat geldt ook voor Hyves, vorig jaar nog terug te vinden op plek 4.
Nederland 1 heeft zijn nummer één-positie te danken aan het feit dat Nederlanders het merk een zeer hoge authenticiteitscore geven. Het profiel van de zender is gericht op een breed publiek. NU.nl is de nummer twee van 2012 en dit komt vooral door het vermogen van het merk om steeds relevant te blijven voor de consument. Het merk scoort erg hoog op statements als ‘is echts iets voor mij’ en ‘is mijn eerste keuze’.
De Telegraaf wordt door Nederlandse mediagebruikers gezien als het bekendste mediamerk. De aan de krant toegeschreven aanwezigheid en populariteit zien we terug in de hoge oplagecijfers. Aanwezigheid zal voor De Telegraaf echter niet voldoende zijn om zich te handhaven in de top tien. Zo scoort het merk beduidend minder op de andere factoren voor merkkracht: authenticiteit, relevantie, differentiatie, consistentie en begrip.
Lees meer: online artikel
Bron: marketingonline.nl

