Freepaper ten onder
12 maart 2012
Dagblad De Pers stopt na 5 jaar de persen. Uitgevers Wegener en Mountain Media hebben dat vandaag besloten. Na het stoppen van gratis krant DAG is dit de tweede ‘freepaper’ van Nederland die sneuvelt. De Pers probeerde zich te onderscheiden door de nadruk te leggen op een journalistiek hoogwaardige gratis krant. Het heeft niet mogen baten. De paginaprijzen van freepapers staan al jaren onder druk en de kosten voor verspreiding blijven onverminderd hoog.
Investeerder Marcel Boekhoorn, die Dagblad De Pers eind 2006 opgerichte, noemt op Nu.nl het opheffen van de krant een grote teleurstelling. ”Ik dacht dat het mogelijk zou zijn om een winstgevende, gratis kwaliteitskrant voor de Nederlandse markt te maken en heb daarom veel geld in het project geïnvesteerd. Maar helaas werkte de advertentiemarkt niet mee en is het ook Wegener niet gelukt om betere resultaten te behalen”, aldus de investeerder.
Met het vertrek van De Pers uit het medialandschap kan het zo zijn dat er ruimte genoeg is voor een nieuwe toetreder in de wereld van de freepapers.

